Świąteczne atrakcje z charytatywnym gestem

środa, 23.12.2015 12:44

Mikołajkowej tradycji stało się zadość. Święty odwiedził jedno z elbląskich przedszkoli, aby rozdać dzieciom upominki. Maluchy nie zapomniały także o prezencie dla swojego gościa – pięknie zaśpiewały mu piosenkę, którą ćwiczyły z nauczycielkami już od kilku dni.

Głównym gwoździem programu była pyszna zabawa z wielkimi bańkami mydlanymi. Z pomocą Agnieszki Łebek ze Spółdzielni Socjalnej IDEA, przedszkolaki zrobiły „mydlane przedstawienie”. Brykające brzdące uchwyciła w aparacie Anna Piątkowska ze Spółdzielni Socjalnej PRODEKOR. Firma ta przygotowała dla dzieci również wyfrezowane świąteczne motywy do pomalowania. Obie panie włączyły się w to charytatywne dzieło, aby promować akcję pomocy dla niepełnosprawnej Julki, jednej z podopiecznych Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych. Dzięki mikołajkowemu przedsięwzięciu, które odbyło się z udziałem IDEI i PRODEKORA bezpłatnie,  dzieci poznają znaczenie słów „pomoc”, „charytatywnie” i „niepełnosprawny”.

Annie Piątkowskiej, Agnieszce Łebek, św. Mikołajowi, w którego wcielił się Kornel Antczak oraz pomocnikowi św. Mikołaja, Tymoteuszowi Gierwatowskiemu – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Za zaangażowanie i wspaniałą współpracę dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola nr 11, Barbarze Makowskiej, oraz nauczycielkom: Pani Hannie Wylaź, Pani Joannie Krajewskiej i Pani Dorocie Dobrołowicz.Świąteczne atrakcje z charytatywnym gestem