Moje Miasto

piątek, 30.05.2014 17:49

Kto rządzi miastem? Czym się zajmują poszczególne departamenty? Czy sport, rekreacja, kultura są dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta? Czy edukacja to tylko szkoły? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukiwać będzie młodzież z Gimnazjum nr 7 w Elblągu.

„Moje Miasto” to gra terenowa, której celem jest poznanie, w jaki sposób funkcjonuje Elbląg. To kolejny element projektu „Zatorze – lubię to!” współfinansowanego ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Gra rozpocznie się (i zakończy dnia następnego) o godz. 10.00 w zaprzyjaźnionych progach Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Na czym będzie polegało to wyzwanie?

– 50 uczniów z zatorzańskiego Gimnazjum zamieni się w dziennikarzy śledczych i krok po kroku będzie odkrywać tajniki Elbląga – opowiada Małgorzata Woźna, koordynatorka projektu. – Później uczniowie odwiedzą m.in. poszczególne Departamenty Urzędu Miejskiego, Policję, Galerię EL, Muzeum, PTTK i MOSIR. Zadaniem młodzieży będzie pozyskać jak najwięcej informacji. Po drodze będą wykonywać specjalnie przygotowane zadania, ale na razie nie mogę jeszcze zdradzić jakie – uśmiecha się koordynatorka.

Po zakończonej misji, podczas kolejnego dnia, zebrane materiały zostaną opracowane. Ale to jeszcze nie koniec. Na ich podstawie młodzież przygotuje grę miejską dla uczniów szkół średnich, którzy będą mogli głosować podczas najbliższych wyborów samorządowych. – To naprawdę dużo pracy, ale my, Partnerstwo Zatorze i Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, już wiemy, że „Zatorze chce i może”, a o efektach pracy niebawem usłyszy cały Elbląg – podsumowuje Małgosia.