Elbląg Czyta Dzieciom świątecznie

piątek, 14.12.2012 13:18

To już ostatnie w tym roku spotkanie z książką w ramach elbląskich czytanek. Tym razem organizatorzy zapraszają w niedzielę, 16 grudnia, o godz. 12:30 na bajeczne Święta z Peppą” i jej braciszkiem Georgem.  Będzie świątecznie, nastrojowo i artystycznie, bowiem tuż po bajce na wszystkich uczestników będą czekały specjalne, bombkowe warsztaty.

Świnka Peppa czeka na Święta

Peppa i George uwielbiają Święta. Jest to czas wspólnych zabaw na śniegu, niezwykła radość przy ubieraniu choinki oraz wspólne czekanie na Mikołaja. Peppa marzy o jo-jo, a Goerge czak na upragnioną kolejkę. Czy spełnią się ich marzenia? O tym przekonają się wszyscy Ci, którzy dotrą w najbliższą niedzielę do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu. Początek jak zawsze o 12:30 w Sali Wystawienniczej. Bajkę przeczytają pracownicy Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.

Elbląg Czyta i ubiera choinkę

Aby tradycji stało się zadość, po wspólnym słuchaniu maluchy i dorośli zabiorą się do działania. Będą bombki papierowe, brokaty, kolorowe papiery, świąteczne dziurkacze i mnóstwo wspaniałości do wykonania niebanalnych ozdób choinkowych. Część z nich ozdobi elbląską czytankową choinkę. Zatem szykujcie kurtki, czapki i szaliki, i do zobaczenia w najbliższą niedzielę o 12:30 w Ratuszu Staromiejskim.

Organizatorzy czytanki: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych oraz Ratusz Staromiejski.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.