Mam prawo!

piątek, 07.12.2012 09:41

Pod takim hasłem przebiegać będzie nasze najbliższe spotkanie w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Lekturą obowiązkową będą "Dzieciaki z ulicy Tulipanowej” autorstwa Joanny Krzyżanek. Na spotkanie z książką zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia, o godz. 12:30 do Ratusza Staromiejskiego.

Wbrew pozorom nie będziemy wykładakać praw wprost z traktatów czy konstytucji. Nauczymy się, że mamy prawo się złościć, być radośni, smutni a także mamy prawo kochać i być kochanym.

Dużo będzie mowy i warsztatów o emocjach oraz sposobach ich wyrażania – w taki sposób, by zadbać o własną przestrzeń i prawa, nie krzywdząc przy tym nikogo. – Będzie to dobra lekcja z emocji nie tylko dla dzieci, ale i dla nas, dorosłych, którzy czasem w codziennym zabieganiu nie zastanawiamy się nad tym, jakie emocje właśnie przeżywamy i jak sobie możemy z nimi poradzić – mówi Beata Wachniewska-Mazurek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, koordynatorka spotkania.

W zorganizowaniu najbliższej akcji pomoże nam Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu, za co serdecznie dziękujemy!

Akcja przebiega pod patronatem Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl i Dziennika Elbląskiego.

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.