Po wodnej czytance czas na konkurs!

wtorek, 30.10.2012 22:47

Całkiem niedawno mali elblążanie wraz z rodzicami mieli okazję wziąć udział w nietypowej akcji czytankowej. Nie bez przyczyny, tematem przewodnim była woda i wszystko, co z nią związane, bowiem współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Akademia Małego Pływaka z Elbląga. Na początek mali miłośnicy literatury mieli okazję posłuchać opowiadania Zofii Staneckiej „Groszek i rzeka”, a tuż po nim czekała na nich dyskusja o bezpieczeństwie nad wodą i niezliczona ilość atrakcji w formie wodnych eksperymentów. Jednak największe emocje wywołały popołudniowe zajęcia na basenie.

– To najfajniejsza czytanka na jakiej byliśmy – komentuje jeden z ojców. – Zajęcia w wodzie tak bardzo podobały się naszemu synkowi, że chyba nie obędzie się bez regularnych wizyt. A największą frajdę sprawiły bąbelki w jacuzzi – śmieje się mama.

Zajęcia odbywały się w nowym obiekcie Hotelu Srebrny Dzwon w Kadynach, który włączył się w akcję. Hotelowy kompleks SPA to bajeczne miejsce dostosowane do potrzeb rodziców, nawet tych z najmniejszymi pływakami. Obiekt posiada certyfikat przyjazny dzieciom i oferuje szereg atrakcji, np. aqua mama czy czwartkowe happy hours dla rodzin. Ponadto prowadzi zajęcia realizowane przez Akademię Małego Pływaka, które sprzyjają rodzinnej aktywności w wodzie. – Korzystaliśmy już z kilku elbląskich ofert nauki pływania dla najmłodszych i jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu Pana Pawła – podsumowuje zajęcia jedna z uczestniczek. – W ciągu 30 minut nasza córka nauczyła się niemal tyle, ile przez ostatnie dwa lata. Ciężko nam w to uwierzyć!

Sposób prowadzenia zajęć na basenie i wiedza, jaką instruktor Akademii Małego Pływaka przekazuje rodzicom, to dokładnie to, o czym marzyły mamy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, czyli najwyższej jakości oferta na poziomie Warszawy czy Trójmiasta. – Dlatego też cieszymy się, że Akademia postanowiła bardzo mocno włączyć się w akcję Elbląg Czyta Dzieciom i poza współorganizacją wspaniałej czytanki ufundowała nagrody w konkursie plastycznym – dodaje Beata Wachniewska-Mazurek, prezes SIR.

Konkursowe zmagania

W ramach podsumowania, przypomnienia i zachęcenia do samodzielnego czytania w domu, organizatorzy ostatniego spotkania z książką – Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych oraz Stowarzyszenie Akademia Małego Pływaka – zapraszają dzieci w wieku do lat 10 do udziału w konkursie plastycznym Elbląg Czyta Dzieciom „Wodne zabawy? Nie ma sprawy!”.

Aby wziąć udział w konkursie należy: po pierwsze, przeczytać lub przypomnieć sobie opowiadanie Zofii Staneckiej „Groszek i rzeka” i porozmawiać z rodzicami o zasadach zachowania nad wodą. Podpowiedzi znaleźć można w galerii zdjęć z ostatniej czytanki na stronie Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych.  Po drugie, mały plastyk startujący w konkursie powinien wybrać zasadę, którą chce przedstawić w swojej pracy konkursowej. A na koniec – trzeba wybrać technikę wykonania pracy i… do dzieła!

W konkursie nagrodzonych zostanie pięcioro uczestników. Nagrodą główną jest 1 karnet miesięczny na zajęcia z nauki pływania z Akademią Małego Pływaka, dla pozostałej czwórki Akademia przygotowała jednorazowe wejścia na zajęcia. Komisja będzie nagradzać przede wszystkim kreatywność, oryginalność i samodzielność przygotowanych prac oraz nawiązanie do tematyki.

Zgłoszenia (imię i nazwisko autora, wiek dziecka, adres zamieszkania, kod pocztowy, nr telefonu, adres e-mail, podpis rodzica) wraz z pracą plastyczną przyjmowane będę do 30 listopada. Prace należy dostarczyć na adres biura Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, ul. 1 Maja 35, 82-300 Elbląg (Księgarnia Quo Vadis). Szczegółowych informacji o konkursie udziela Beata Wachniewska-Mazurek, prezes Stowarzyszenia (b.mazurek@sir.elblag.pl). Więcej informacji o konkursie można znaleźć w regulaminie.

Do pobrania – Regulamin Konkursu