Czytankowe spotkanie w wodzie

wtorek, 09.10.2012 23:25

Woda to wyzwanie dla niejednego malucha, zaś pływanie to umiejętność, którą zdobywa na całe życie. Wspólne przebywanie w wodzie to przyjemność i rozwój każdego dziecka. O tym m.in. będziemy mówić podczas najbliższego spotkania w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom – już w niedzielę, 14 października, o godzinie 12:30.

Spotkanie odbędzie się 14 października w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25) o godz. 12:30. Tym razem czytać będziemy książkę „Bezpieczni nad wodą” Akademii Bezpiecznego Dziecka, autorstwa dziecięcego psychologa – Justyny Święcickiej. Przygody Majki i Tomka uczyć będą maluchy mądrych zachowań w wodzie. A tuż po nich, doświadczać będziemy kontaktu z wodą najpierw podczas zabaw i warsztatów – od robienia i puszczania na minitaflach wody stateczków z papieru, po tajemniczo brzmiący konkurs na dziurę w wodzie. I na tym nie koniec.

Maluchy w wodzie
Tym razem czytankowe spotkanie będzie dwuczęściowe. Po tradycyjnym spotkaniu z książką i tematycznymi warsztatami, organizatorzy Elbląg Czyta Dzieciom zapraszają uczestników powyżej 3. miesiąca życia wraz z rodzicami na popołudniowe zajęcia na basenie. Warsztaty praktyczne przygotują: elbląska Akademia Małego Pływaka i Hotel Srebrny Dzwon w Kadynach.

Zabawy w wodzie będą się odbywały w godzinach 16:00-16:30 / 16:30-17:00 / 17:00-17:30. Udział w zajęciach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają opiekę instruktorów i wejście na basen. Dojazd do Kadyn we własnym zakresie. Chęć uczestnictwa należy zgłosić, wysyłając wiadomość na adres: b.mazurek@sir.elblag.pl. W treści prosimy podać imię i nazwisko rodziców/opiekunów, którzy będą na zajęciach, liczbę oraz wiek dzieci, a także dane kontaktowe. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do czwartku włącznie. Po etapie rekrutacji poinformujemy o przypisaniu do poszczególnych grup.

Udział w samym spotkaniu z książką i warsztatach o godz. 12:30 jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Organizatorami spotkania są: Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, Akademia Małego Pływaka (www.akademia-malego-plywaka.com) oraz Hotel Srebrny Dzwon w Kadynach (www.spakadyny.pl).

Akcja Elbląg Czyta Dzieciom odbywa się pod patronatem Elbląskiej Gazety Internetowej portEl oraz Dziennika Elbląskiego.

Działanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Do pobrania – plakat spotkania