Elbląg Czyta Dzieciom o bajkowym królestwie - już 1 czerwca

wtorek, 29.05.2012 20:44

Kto by nie chciał być królewną albo księciem! Przechadzać się w koronie po pałacu, wydawać rozkazy, siedzieć na tronie... żadnych obowiązków, same przyjemności! Czy aby na pewno? O tym przekonają się maluchy już w piątek, 1 czerwca, podczas spotkania w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Opowiadanie przeczyta Prezydent Elbląga – Grzegorz Nowaczyk. Początek o godz. 17:00 w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25).

Piątkowe spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „W bajkowym królestwie dzieci”. Będzie to okazja, by w tym wyjątkowym dniu wszystkich malców choć przez chwilę poczuć się jak z bajki. Na tych, którzy przyjdą w przebraniu związanym z tytułem spotkania, czekać będą nagrody. – W naszym konkursie przebierankowym najbardziej doceniać będziemy stroje, które przygotowane zostaną własnoręcznie – mówi Anna Łebek-Obrycka, organizatorka wydarzenia. – Nie chcemy naciągać rodziców na koszty wypożyczania gotowych strojów, ale namówić ich do zabawy z dzieckiem przy wspólnym szykowaniu się do spotkania. I nie chodzi też o pełen wystrój, wystarczą jedynie elementy przebrania, jak np. królewska korona.

W temacie spotkania będzie przede wszystkim opowiadanie czytane przez Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka. Poznamy losy dziewczynki, która została królewną w książce Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Maleńkie Królestwo Królewny Aurelki”.

Podczas spotkania rozlosowane będą nagrody, które ufundowali: Wydawnictwo Bajka, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, Urząd Miejski i księgarnia Quo Vadis. W organizację piątkowej akcji włączyli się wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenia Elbląg Europa oraz Centrum Opieki Nad Dziećmi „Mały Geniusz”, które wszystkim dzieciom piątkowego spotkania zapewniło niespodziankę.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.