Czytankowy Dzień Mamy i Dzień Dziecka

środa, 16.05.2012 22:28

Już 27 maja odbędzie się kolejne spotkanie z książką w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Będziemy czytać o mamie czarodziejce i wyczarowywać niezwykłe prezenty. A z okazji Dnia Dziecka – 1 czerwca – specjalnie dla maluchów odbędzie się książkowe spotkanie z czytającym gościem specjalnym, królewną Aurelką i bajkowymi atrakcjami dla wszystkich dzieci.

Czary Mary. Czarodziejski Dzień Mamy

„Czary mamy nie mają nic wspólnego z czarną magią, nie jest do nich potrzebna żadna różdżka ani nadprzyrodzone zdolności. Czary każdej mamy to magia codzienności." Przekonają się o tym mali miłośnicy książki, którzy 27 maja o godz. 12:30 zawitają do Ratusza Staromiejskiego na kolejne czytanie w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Tym razem będzie to spotkanie z „Naszą mamą czarodziejką” z książki Joanny Papuzińskiej, która wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi się z bawić i zawsze pomaga, kiedy coś jest nie tak. A do tego jest czarodziejką…

A po czytance nie lada gratka, czyli rękodzielniczy „Mama Fest”, przygotowany specjalnie z myślą o mamach. Wszystkie uczestniczki będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których wyczarują niezwykłe cuda, do wyboru do koloru: scrapbookingowe notesiki-zapiśniki na ważne sprawy, kolorową biżuterię na zajęciach z filcowania lub pudełka na mamine skarby, zdobione metodą decoupage. Zapisy rodziców z dziećmi do poszczególnych grup odbywać się będą przed czytaniem.  Każdą grupę poprowadzą pasjonaci oraz profesjonaliści, którzy pokażą, pomogą i doradzą. W działanie zaangażowała się również elbląska Galeria Kreatywnia, która oczarowuje bajecznymi produktami hand made i specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów rękodzielniczych.

W bajkowym królestwie dzieci

1 czerwca zaś warto zabrać pociechy na bajkowy Dzień Dziecka. Punkt 17:00 w Sali Ratusza Staromiejskiego rozpocznie się spotkanie ze zwyczajną dziewczynką, która zostaje królewną i książką Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Maleńkie Królestwo Królewny Aurelki”. „W końcu kto by nie chciał być królewną! Albo księciem. Przechadzać się w koronie po pałacu, wydawać rozkazy, siedzieć na tronie... Żadnych obowiązków, same przyjemności. Ale czy aby na pewno tak właśnie wygląda życie królewny?” Dowiemy się o tym niebawem.

A sprawę rozjaśni gość nie byle jaki, bowiem specjalnie z okazji Dnia Dziecka małym milusińskim bajkę przeczyta Prezydent Elbląga – Grzegorz Nowaczyk. I to on właśnie, wspólnie z królewną Aurelką, zadba o bajkowa atmosferę z licznymi atrakcjami. Na uczestników spotkania czekać będą miłe niespodzianki przygotowane m.in. przez Centrum Opieki „Mały Geniusz”, zaś  spośród wszystkich dzieci, które przyjdą w samodzielnie wykonanym stroju zainspirowanym tytułem spotkania: „W bajkowym królestwie dzieci”, rozlosowane zostaną upominki ufundowane przez Wydawnictwo Bajka, Urząd Miejski w Elblągu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych. Po czytaniu na małych moli książkowych czekać będą gigantyczne bańki mydlane, szczudlarze i wiele, wiele innych niespodzianek.

Wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzeń dziękujemy, a zainteresowanych mieszkańców, lokalne instytucje i firmy zachęcamy do przyłączenia się w akcję Elbląg Czyta Dzieciom.

Działanie współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Zobacz plakat wydarzenia