Jak powstaje książka?

wtorek, 10.04.2012 08:58

Czas na kolejne spotkanie z książką w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom – już w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia. Na maluchy i przedszkolaki czekać będzie Książkowy Mol, Koszmarny Karolek i tradycyjnie już żółw Franklin. A dla dorosłych – bezpłatna wymiana książek, książeczek, podręczników i czasopism.

– Tym razem tematem przewodnim naszego spotkania będzie obchodzony w kwietniu Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – mówi Beata Wachniewska-Mazurek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, organizatorka wydarzenia. – A skoro dużo będziemy mówić o książce, nie moglibyśmy spotkać się nigdzie indziej, jak w bibliotece. To miejsce, które zwykle kojarzy się wyłącznie z regałami książkowymi, będzie można poznać też od innej, tajemniczej strony. To atrakcja dla przedszkolaków, którzy będą mogli zwiedzić ciekawe zakamarki elbląskiej biblioteki.

Poza wspólnym czytaniem i zwiedzaniem, dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z robienia zakładek do książek. Przedszkolaki dowiedzą się więcej o papirusie, poznają też najstarszą książkę z bibliotecznej kolekcji.

Elbląg Czyta Dzieciom już w niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 12:30 w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej, ul. Św. Ducha 25.

Organizatorami głównymi spotkania są: Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna oraz księgarnia Qvo Vadis.

Spotkanie organizowane jest z projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.