ECD: Literkowe szaleństwa z piłką

wtorek, 20.03.2012 10:53

Pierwsza wiosenna niedziela 2012 pod znakiem książki i ruchu, oczywiście w gronie rodzinnym – jak to połączyć? Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i Klub Olimpia Elbląg podpowiedzą podczas kolejnego spotkania w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Od 12:30 moc atrakcji dla maluchów i rodziców czekać będzie na II piętrze Ratusza Staromiejskiego. Wstęp bezpłatny.

A w świat sportu przeniesie nas książka „Franklin gra w piłkę nożną”. Dzieci dowiedzą się, że w grze nie jest najważniejsze wygrywanie, jak to na początku uważać będą główni bohaterowie opowiadania. Wszyscy przekonają się, że najbardziej liczy się jednak dobra zabawa i współdziałanie w drużynie.

Jak na Elbląg Czyta Dzieciom przystało, i tym razem z historią książkowego bohatera zapoznawać nas będzie przedstawiciel współorganizatora niedzielnego spotkania. Tym razem czytać będzie Grzegorz Szamotulski – piłkarz Klubu Olimpia Elbląg. Drużyna elbląskich zawodników przygotowała także dla maluchów pokaz piłkarskiej żonglerki i minizajęć sportowych. Dla rodziców będzie to z kolei okazja do rozmowy z trenerami, którzy podpowiedzą w jaki sposób pozytywnie ukierunkować energię dzieci na sportowy rozwój, z wykorzystaniem międzynarodowego programu piłkarskiego stworzonego z myślą o maluchach w wieku od 6 miesięcy do 5. roku życia (szkoła Socatots).

Do zabaw sportowych wykorzystane zostaną materace oraz wyposażenie udostępnione dzięki uprzejmości Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Działanie współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Zobacz plakat wydarzenia