Za nami ECD po raz trzeci

czwartek, 26.01.2012 12:46

W minioną niedzielę, 22 stycznia, grupa reprezentująca sekcję kabaretu Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu uświetniła spotkanie z dziećmi w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Milusińscy poznali historię chłopca, który chciał wypożyczyć… babcię!

Już trzecie z cyklu spotkanie z książką rozpoczęło się występem barwnie ubranych reprezentantek UTWiON. Panie, w towarzystwie Marka Płoskiego, przygrywającego na gitarze, śpiewająco przedstawiły się najmłodszym miłośnikom książki.

A kiedy przyszedł czas na książkę, do rąk trafiła „Wypożyczalnia babć” autorstwa Marii Marjańskiej-Czernik. Tytuł wybrany został nieprzypadkowo – w końcu ten weekend był świętem Babć i Dziadków! Książkowa historia uświadomiła maluchom, że nie każdy ma szczęście cieszenia się z obecności poczciwych seniorów. A kiedy brak ich obecności, uśmiechu i niemal bezgranicznie poświęcanego czasu na zabawy i długie rozmowy, w grę wchodzą uczucia tęsknoty i smutku, zwłaszcza u dzieci. Na szczęście są też sposoby, jak z nimi sobie radzić.

Trzecie spotkanie z książką dało również przestrzeń do dziecięcej aktywności. Nie zabrakło występów,  z wierszykami i piosenkami. Temu ostatniemu wtórowały dziarskie słuchaczki Uniwersytetu, których życiowa energia bliska jest właśnie maluchom.