Elbląg Czyta Dzieciom – po raz drugi

poniedziałek, 14.11.2011 11:43

Już w najbliższą sobotę (19 listopada) zapraszamy na kolejne spotkanie z książką małych i dużych miłośników literatury. Tym razem organizatorzy przewidzieli atrakcje zarówno dla najmłodszych milusińskich, jak i rodziców oraz opiekunów, którzy przyjdą razem z dziećmi. Program wypełniony jest po brzegi. Warsztaty, czytanie i zabawy odbędą się w salach Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu. Początek o godz. 12:30, wstęp wolny.
Dla maluchów i przedszkolaków przewidziano niezwykłe spotkanie z bajkowym „Franklinem”, czyli rozmowy o byciu grzecznym, które poprowadzi Joanna Kusowska (Sala Konferencyjna: III piętro). Na ciut starszych miłośników książki czekają zmagania z rymami Juliana Tuwima, które poprowadzą – „krzepkie od rzepki” – Monika Kobylińska oraz Magdalena Gołowicz (Czytelnia: I piętro). Rodzice zaś będą mieli okazję wziąć udział w prowadzonych przez Mariolę Szczepańską warsztatach wypieku chleba pt. „Koneserzy życia…” (Dział Opracowania: III piętro) bądź spotkaniu z pediatrą dr Marią Fischer prowadzonym pod hasłem „Wiem co jem”, czyli o zdrowiu na talerzu i żywieniu naszych pociech (Dział Multimedialny: I piętro). Dodatkowo będą mogli skorzystać z dóbr pracowni komputerowej, która znajduje się na I piętrze budynku Biblioteki.

– To już drugie czytanie i na pewno nie ostatnie – zapewnia Anna Łebek-Obrycka ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, które jest inicjatorem elbląskiej akcji. – Właśnie planujemy kalendarz „Elbląg Czyta Dzieciom” na przyszły rok, próbujemy angażować kolejnych partnerów i sponsorów. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami będziemy mogli uruchamiać wyobraźnię własną i naszych dzieciaków minimum raz miesiącu. Już wiemy, że możemy liczyć na stałe zaangażowanie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu i jej pracowników, co nas ogromnie cieszy. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie wzbogacała się o kolejne placówki, podmioty, jednostki i na koniec roku 2012 będzie nas o wiele więcej.

Akcja Elbląg Czyta Dzieciom zrodziła się w toku realizacji projektu „Genialna Przyszłość. Świadomi Rodzice. Szczęśliwe Dzieci” skierowanego do mieszkańców Elbląga i ich pociech w wieku 1-6 lat. Wspólnie uczestniczą oni w rozwojowych zajęciach edukacyjnych dla małych i dużych, które prowadzą najlepsi specjaliści, instruktorzy i pedagodzy.

Zobacz plakat Akcji

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych we współpracy z Centrum Opieki „Mały Geniusz”.