Żeglarstwo dla dzieci i dorosłych - Zapraszamy na zajęcia

wtorek, 03.09.2019 11:02

Masz 6, 13 a może 50 lat i więcej? W naszym klubie znajdzie się miejsce dla każdego kto jest ciekawy świata, lubi kontakt z przyrodą i chce się uczyć oraz rozwijać swoje pasje. Dla młodszych żeglarzy zajęcia odbywają się na jachtach typu Optymist… dla starszych łódkach Nexo 1st.

Klub Sportowy Hart powstał w roku 2018 we wrześniu z ramienia Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, aby realizować sport powszechny i dostępny dla wszystkich grup wiekowych. Od września ubiegłego roku w ramach kluby odbywały się zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat, ponadto dzieci miały możliwość uczestniczenia w wyjazdowym obozie żeglarskim, który odbył się w Krynicy Morskiej, ale też zgrupowaniach dochodzeniowych podczas wakacji.

W tym roku powstają trzy nowe grupy. Jedna dla dzieci początkujących w wieku od 6 do 13  lat oraz dla dzieci na poziomie średnio-zaawansowanym lat oraz grupa dla dorosłych od 18 r.ż. (praktyczna nauka żeglowania do 15 października). Zajęcia praktyczne do 15 października odbywać się będą w Stanicy w Nadbrzeżu (zajęcia dla dzieci oraz dorosłych), natomiast zajęcia teoretyczne i ogólnorozwojowe od 15 października  (dotyczy zajęć dla dzieci) będą odbywać się w terenie (w zależności warunków pogodowych) lub w sali sportowej. W tym czasie rozpoczynamy tez naukę i treningi pływania w oparciu o program „Umiem Pływać”.

Jak wygląda organizacja zajęć dla dzieci?

  • Zajęcia dla dzieci początkujących będą odbywać się cały rok. W sezonie letnim (kwiecień-wrzesień) dzieci uczęszczają na zajęcia praktyczne w Stanicy w Nadbrzeżu, żeglują na jachtach typu Optymist. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (w środy) od godziny 16:30 do 19:00. Transport dzieci do Nadbrzeża i z powrotem wliczony jest w cenę zajęć. Zajęcia w sezonie zimowym (styczeń – marzec oraz październik-grudzień) dzieci uczęszczać będą na zajęcia teoretyczne i ogólnorozwojowe i/lub basen.
  • Zajęcia dla dzieci zaawansowanych również odbywać się będą cały rok. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtoki i czwartki w godzinach 16:30 – 19:00.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach: żagle max 10 osób zajęcia sportowe max 20. Koszt zajęć to 140 zł za miesiąc.

Jak wygląda organizacja zajęć dla dorosłych?

  • Zajęcia „praktyczna nauka żeglowania” dla dorosłych odbywać się będą w środy 16:30 – 19:00 do 15 października w Stanicy w Nadbrzeżu.

Zajęcia prowadzone są w małej grupie max 6 osób. Koszt zajęć to 200 zł za miesiąc.

Cena ta zawiera:

  • Dojazd i powrót z Nadbrzeża
  • Opieka instruktora
  • Łódka typu Nexo 1st
  • Asekuracja na wodzie

Kadra prowadząca zajęcia w Klubie Sportowym HART posiada wykształcenie pedagogiczne, stosowne licencje i uprawnienia, ale przede wszystkim wieloletnie doświadczenie.

Zapraszamy serdecznie do zapisów! Potwierdzeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty składki członkowskiej za pierwszy miesiąc oraz dostarczenie wypełnionego formularza, który można dostarczyć do biura Klubu Sportowego Hart (ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 32) lub przesłać mailem na adres kshart@kshart.elblag.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwsze spotkanie organizacyjne, informacyjne odbędzie się dnia 3 września o godzinie 16:00 w SP 4 w Elblągu.  Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.