Zbadaj o stopy swego dziecka

sobota, 06.10.2012 12:04

Tuż przed spotkaniem z książką – Elbląg Czyta Dzieciom – rodziców małych elblążan zapraszamy na zbadanie stópek swoich dzieci. Bezpłatne spotkanie ze specjalistami odbędzie się w niedzielę, 7 października, o godz. 11:30 w Ratuszu Staromiejskim.

Rodzice zainteresowani zdrowiem stóp swoich dzieci będą mogli wykonać bezpłatne badania podoskopem i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów elbląskiej Akademii Zdrowej Stopy. Warsztat przeznaczony jest wszystkich dzieci, jednak szczególnie dla maluszków od 2. roku życia.

Badanie stóp podoskopem służy ocenie kształtu stopy, daje olbrzymią ilość podstawowych informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia takich schorzeń, jak np. płaskostopie, stopa płasko-koślawa, koślawość palucha. Badanie jest oczywiście bezbolesne oraz nieingerujące, a polega na postawieniu dziecka na urządzeniu podobnym do wagi. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się, jak dobierać buty dzieciom, czy buty za kostkę są dobre, kiedy je stosować, czy kupować dzieciom buty ortopedyczne, czy bieganie na bosaka jest dobre, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi stóp i chodu, jak wspomagać prawidłowy rozwój mięśni stopy.

Wydarzenie towarzyszy akcji Elbląg Czyta Dzieciom, organizowanej przez nasze Stowarzyszenie.