Książkowa Gra Miejska – już 26 sierpnia

czwartek, 23.08.2012 07:22

Lato to dobry czas, by lepiej poznawać miasto i jego największe uroki. Przy dobrej pogodzie można odkrywać zakamarki małych uliczek, obiekty, a przy okazji dowiadywać się ciekawych historii – jak na przykład tej o legendarnym Piekarczyku. Wraz z Elbląskimi Harcerzami zapraszamy maluchy i starszaki z rodzinami na Książkową Grę Miejską w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom – w niedzielę 26 sierpnia, o godz. 12:30.

– Tym razem podczas akcji Elbląg Czyta Dzieciom stawiamy na lokalny patriotyzm, ale pokazany w lekki, przystępny dla maluchów sposób – zapowiada Agnieszka Wiśniewska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, koordynatorka wydarzenia. – Lekturą obowiązkową będzie legenda o bohaterze naszego miasta, którego postać maluchy mogą kojarzyć głównie z elbląskiej starówki, spacerując przy Bramie Targowej. Dzięki wspólnemu czytaniu dowiedzą się, jaki bohaterski czyn stoi za tym, z którym tak często robią sobie zdjęcie, i któremu pocierają nos „na szczęście”.

Początek spotkania o godz. 12:30 tradycyjnie w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, ul. Stary Rynek 25. A po wspólnym czytaniu więcej o mieście mali elblążanie dowiedzą się we wspólnej zabawie w ramach Rodzinnych Podchodów, które przygotowali elbląscy harcerze pod czujnym okiem Eweliny Dżugan z Harcerskiej Służby Informacji.

Gra Miejska przewidziana jest dla małych grupek dzieci – w zespołach mile widziani będą rodzice. Podążając według mapek i oznaczeń pozostawionych na Starówce, rozwiązywać będą rozmaite zadania. Warto się postarać, bo najdzielniejsi poszukiwacze zdobędą od Harcerzy sprawności.

Akcja Elbląg Czyta Dzieciom dofinansowana została ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Do pobrania – plakat spotkania